Altın Cankurtaran
Altın Cankurtaran
/1
Altın Cankurtaran
Cankurtaran Eğitimleri
Altın Cankurtaran

Katılım Koşulları:

  • İyi derecede yüzme bilmek (Bir yere/şeye tutunmadan, durma ihtiyacı hissetmeden yüzebilmek)
  • 19 yaşını doldurmuş olmak
  • Sağlık açısından Cankurtaranlık yapmasına mani durumu olmaması (Kursiyerin Sağlık Bildirimi ile beyanı geçerlidir)
  • En az ilköğretim veya ilkokul mezunu olmak ve bunu belgelemek,
  • GÜMÜŞ CANKURTARAN BELGESİNE SAHİP OLMAK
  • Federasyonun en az 3 yıldız dalıcı belgesine sahip olmak
  • En az 6 ay gümüş cankurtaran olarak çalışmış olmak ve çalışmasını işyerinden onaylı işyerinde çalışma bildirim belgesini ibraz etmek


Hakları: 

Bu kursun sonunda akarsu, göl ve denizlerde altın cankurtaran olarak görev alabilme ve yetkili cankurtaran merkezlerinde cankurtaran kurslarına asistanlık yapma yetkisi kazanırsınız. Alacağınız belge tüm cankurtaran belgelerinde olduğu gibi 2 yıl geçerlidir. İki yılın sonunda sağlık koşullarını hâlâ sağlamaktaysanız, cankurtaran ve ilk yardım tekniklerindeki güncellemeler hakkında bilgi sahibi olup belgenizi yeniletebilirsiniz.


Önemli Not: Federasyonumuzun 2014 tarihinde yaptığı değişiklik ile belge vizelerinde (yenilemelerinde) kural değişikliği olmuştur. Artık cankurtaranların belge bitiş tarihinden itibaren 6 ay içinde yenileme yapması gereklidir. Örneğin kartının üzerinde Geçerlilik Tarihi olarak 21.02.2017 yazıyorsa, kişinin en geç 21.08.2017 tarihinde yenileme yapması gerekmektedir. Eğer bu süreyi geçerse kişinin yeniden kurs görmesi gerekir. Bu nedenle kısa bir hatırlatma ile ekonomik bir yenileme yapmak isteyen arkadaşlarımızın bu hususa dikkat etmelerini tavsiye ederiz.


Sertifika almak için: 

2 Gün teorik ders ve 2 gün deniz yada gölde gerçekleştirilecek derin su çalışması ile eğitim yapılır. Toplam süre 28 saattir. Kursun iki günü dershanede teorik eğitim ve mankenler üzerinde ilk yardım tekniklerini içerir. İki günü ise denizde pratik eğitimleri kapsar. Altın Cankurtaran kursu toplamda 4 gün sürer.


Teorik Ders Ücreti: Lütfen bilgi alınız


Teorik Ders Ücretine Dahil Olanlar: 2 Gün teorik ders ve 2 gün deniz yada göl eğitimi, ILS ve TSSF onaylı Altın Cankurtaran Belgesi.


ÖNEMLİ NOT

Federasyona kurs açmak için izin bildirimi yapılacağından, kursu almak istediğiniz tarihten en az 15 gün önce bizi haberdar etmeniz ve kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir.Dolayısıyla kursu başarıyla tamamlayıp belgenizi almanız 18 günü bulabilir. Bu sebeple bize erkenden başvurmanız önemlidir.

WhatsApp