İletişim Bilgilerimiz

Hürriyet Caddesi 143/A Çankaya/ANKARA

0553 749 12 24

info@resif.net

TSSF/CMAS 2* Eğitimi

Katılım Koşulları :

 1) 15 yaşını doldurmuş olmak, 18 yaşından küçükler için velisinin onay belgesi olmak,

 2) Bu Talimatın 18. maddesinde yer alan sağlık koşullarını yerine getirmek,

 3) Bir yıldız dalıcı ya da Federasyonca denkliği onaylanmış eşdeğer bir belgesi olmak

 4) Bir yıldız dalıcı belgesini ya da Federasyonca denkliği onaylanmış eşdeğer bir belgeyi aldıktan sonra en az 20 onaylı dalış yapmış olmak ve bunu dalış kayıt defteri ile belgelemek.

Hakları : Federasyona bağlı bir dalış kuruluşundan eğitim ve belge almış olmalıdır. Açık deniz dalış deneyimi olan ve yanında en az iki yıldız dalıcı ile birlikte en çok 30 metre derinliğe kadar dalış yapabilen dalıcıdır. Dalış eğitmeni eşliğinde eğitim amacıyla en çok 42 metre derinliğe kadar dalış yapabilir. 18 yaşından küçük dalıcılar yanında üç yıldız dalıcı ya da dalış eğitmeni olması koşulu ile en çok 24 metre derinliğe kadar dalış yapabilir. Gece dalışı yapabilir.

Alabileceği Uzmanlıklar : Derin dalış, gece dalışı, akıntı dalışı, yön bulma, arama kurtarma, nitroks, kovuk dalışı uzmanlık  eğitimlerine katılabilir.

Eşdeğer Belgeler : BSAC Advanced Diver, NAUI Master ScubaDiver, , PADI Rescue Diver, PDIC Advanced Diver,

SAA Dive Leader belgeleri, SEI Advanced Open Water Diver, NASE Advanced Open Water Diver, SAS Advanced Open Water Diver, SDI Advanced Open Water Diver belgesi olanlara TSSF/CMAS iki yıldız dalıcı belgesine eşdeğer olarak kabul edilir.

Sertifika almak için : 12 Saat teorik ders, hafta sonları gerçekleştirilen dalış turlarına katılıp uygulama eğitimi tamamlanmalı.

Teorik Ders Ücreti : Lütfen iletişime geçin.

Teorik Ders Ücretine Dahil Olanlar : 12 Saat teorik ders. ( Hafta içi ve hafta sonu 10:00-22:00 arası istenilen gün ve saat aralığında ) dalış kayıt defteri, orijinal 2 Yıldız CMAS/TSSF kitabı , 2 Yıldız duvar diploması, federasyona ödenen kart ücreti.

 

*****ÖNEMLİ BİLGİ *****

Dalış İzin Kimliği: TSSF/CMAS dalıcı veya eğitmen eğitim sistemi dışında bir başka bir eğitim sistemine ilişkin belgesi olan T.C. vatandaşı dalıcı ve dalış eğitmenlerinin, Türkiye karasuları ile iç sularında dalış yapabilmeleri için sorulduğunda yetkililere göstermek zorunda oldukları Federasyondan almış oldukları kimliğini,

İstenilen Belgeler : Kurs esnasında ; Kayıt formu ve sağlık beyan formu dolduruluyor. Dalıcı adayı yanında 4 adet vesikalık fotograf ve nüfus cüzdan fotokopisi getiriyor.

Kimler Katılamaz : Uzuvu eksik olanlar, görme-işitme engelliler,kalp,astım,tansiyon rahatsızlığı olanlar,madde bağımlıları.