İletişim Bilgilerimiz

Hürriyet Caddesi 143/A Çankaya/ANKARA

0553 749 12 24

info@resif.net

TSSF/CMAS 1* Eğitimi

Katılım Koşulları :

1) 14 yaşını doldurmuş olmak, 18 yaşından küçükler için velisinin onay belgesi olmak,

2) Yüzme bilmek,

3) TSSF Donanımlı Dalış Talimatın 18. maddesinde yer alan sağlık koşullarını yerine getirmek.

Hakları : Yeterli teorik eğitimi almış, dalış donanımlarını tek başına takıp, sökebilen, bu ekipmanları sığ sularda doğru olarak kullanabilen, tüm dalış becerilerini kolaylıkla uygulayabilen, yanında üç yıldız dalıcı ya da dalış eğitmeni olması koşulu ile en çok 18 metre derinliğe kadar dalış yapabilen dalıcıdır. Gece dalışı yapamaz

Alabileceği Uzmanlıklar : İlkyardım, irtifa dalışı, batık dalışı, sualtı fotoğrafçılığı, sualtı videoculuğu, üst düzey yüzerlik, malzeme bilgisi ve bakımı, oksijen kullanımı uzmanlıkları eğitimine katılabilir.

Eşdeğer Belgeler : BSACSportDiver, NAUI ScubaDiver, PADI Open WaterDiver, PADI Advanced Open Water

Diver , PDIC Open Water Diver, SAA Club Diver, SSI Advanced Open Water Diver ve SSI Open Water Diver belgeleri,

SEI Open Water Diver, NASE Open Water Diver, SAS Open Water Diver, SDI Open Water Diver belgesi olanlara TSSF/CMAS bir yıldız dalıcı belgesine eşdeğer olarak kabul edilir.

Sertifika almak için : 9 Saat teorik ders, hafta sonları gerçekleştirilen dalış turlarına katılıp uygulama eğitimi tamamlanmalı.

Ders Ücreti : Lütfen iletişime geçin.

Ders Ücretine Dahil Olanlar : 9 Saat teorik ders.( Hafta içi ve hafta sonu 10:00-22:00 arası istenilen gün ve saat aralığında) dalış kayıt defteri, orijinal 1 Yıldız CMAS/TSSF kitabı,1 Yıldız duvar diploması, federasyona ödenen kart ücreti. Deniz eğitimine gitmeden önce,4 saat’lik havuz eğitimi zorunludur. Havuz eğitimi ve havuz giriş ücretiödenen ücrete dahildir.

*****ÖNEMLİ BİLGİ *****

Dalış İzin Kimliği: TSSF/CMAS dalıcı veya eğitmen eğitim sistemi dışında bir başka bir eğitim sistemine ilişkin belgesi olan T.C. vatandaşı dalıcı ve dalış eğitmenlerinin, Türkiye karasuları ile iç sularında dalış yapabilmeleri için sorulduğunda yetkililere göstermek zorunda oldukları Federasyondan almış oldukları kimliğini,

İstenilen Belgeler : Kurs esnasında ; Kayıt formu ve sağlık beyan formu dolduruluyor. Dalıcı adayı yanında 2 adet vesikalık fotograf ve nüfus cüzdan fotokopisi getiriyor.

Kimler Katılamaz : Uzuvu eksik olanlar,görme-işitme engelliler,kalp,astım,tansiyon rahatsızlığı olanlar,madde bağımlıları.