İletişim Bilgilerimiz

Hürriyet Caddesi 143/A Çankaya/ANKARA

0553 749 12 24

info@resif.net

Seviye 2 Engelli Dalıcı Eğitimi (ED2)

TSSF / CMAS SEVİYE 2 ENGELLİ DALICI EĞİTİMİ

Engel durumuna göre TSSF engelli dalıcı teorik eğitimi gereklerini yerine getirebilen, su altında başkasının yardımı olmadan donanımlı dalışı gerçekleştiremeyen, su altında oluşabilecek muhtemel acil durumlarda kendisine ve dalış eşine yardımcı olamayacak durumda olan engelli dalıcıdır.

Katılım Koşulları:

1) 14 yaşını doldurmuş olmak, 18 yaşından küçükler için velisinin onay belgesi olmak,

2) Engelli Dalıcı Dalış Talimatının 22. Maddesinde yer alan sağlık koşullarını yerine getirmek gereklidir.

3) Seviye 1 (ED1) engelli dalıcı kimliğine sahip olmak,

4) Seviye 1 (ED1) belgesini aldıktan sonra en az 10 onaylı dalış yapmış olmak ve bunu dalış kayıt defteri ile belgelemek gereklidir.

5) Federasyona bağlı bir engelli dalış kuruluşundan eğitim ve belge almış olmalıdır

Hakları:

1) Yanında en az bir engelli eğitmen asistanı (EDEA) ve TSSF/CMAS üç yıldız dalıcı belgesi veya dalış izin kimliği olmak kaydı ile federasyonca denkliği onaylanmış eşdeğer belgesi olan dalıcı ile en fazla 18 (on sekiz) metre derinliğe kadar dalış yapabilir.

2) Yanında en az bir engelli dalıcı eğitmeni (EDE) ve engelli dalıcı eğitmen asistanı (EDEA) olmak kayıdı ile en fazla 10 (on) metre derinliğe kadar gece dalışı yapabilir.

Sertifika almak için: 9 Saat teorik ders, havuz eğitimi , hafta sonları gerçekleştirilen dalış turlarına katılıp uygulama eğitimi tamamlanmalı.

Teorik Ders Ücreti: Lütfen telefon ile bilgi alalım.

İstenilen Belgeler: Kurs esnasında ; Kayıt formu ve sağlık beyan formu dolduruluyor. Dalıcı adayı yanında 4 adet vesikalık fotograf ve nüfus cüzdan fotokopisi getiriyor.