İletişim Bilgilerimiz

Hürriyet Caddesi 143/A Çankaya/ANKARA

0553 749 12 24

info@resif.net

RESCUE DIVER

Katılım Koşulları

1) 18 yaşını doldurmuş olmak

2) PADI Advanced Open Water Diver yada eşdeğer bir belgeye sahip olmak

3) Sağlık beyan formunu doldurmak.

4) PADI – EFR İlk Yardım Kursunu almış olmak

Hakları : Açık deniz dalış deneyimi olan ve yanında en az Advanced Open Water Diver yada eşdeğer bir ikinci seviye sertifika sahibi dalıcı ile birlikte en çok 30 metre derinliğe kadar dalış yapabilen dalıcıdır. Dalış eğitmeni eşliğinde eğitim amacıyla en çok 42 metre derinliğe kadar dalış yapabilir.Gece dalışı yapabilir. Bu sertifika düzeyine derin dalış, navigasyon, akıntı, mükemmel yüzerlilik ve tekne dalışı eğitimi verilir.

Bu Kursun Genelinde Öğretilen: Hayatınız boyunca hiç karşılaşmayacağınız durumlar olsa bile sualtında kaybolmuş, bayılmış veya paniklemiş bir dalgıcı emniyetli bir şekilde bulup nasıl yüzeye getireceksiniz? Vurgun, emboli ve benzeri basınç ile ilgili yaralanmalarda en uygun ilk yardımı nasıl uygulayacaksınız? Yapmaması gereken şeylerden biri olan “deniz canlılarına dokunmak ve bu sebeple de sokulmak ya da ısırılmak” gibi durumlara maruz kalmış olan arkadaşlarınıza nasıl yardımcı olacaksınız? Çok soğuk veya çok sıcaktan etkilenen dalgıçlara nasıl uygun müdahalede bulunacaksınız? Tıbbi ilk yardım amaçlı saf oksijen setlerini ve hatta AED (Otomatik defibrilatör) ekipmanlarını güvenli bir şekilde nasıl kullanacaksınız? Kısaca acil durumu nasıl yöneteceksiniz?

Özetle teknede ehil ve ehliyetli bir kurtarma ve ilk yardım uzmanı nasıl davranır, su üstünde ve sualtında bir problem oluşmadan evvel koruyucu tedbirleri nasıl alır? İşte Kurtarma Dalgıçlığı kursu bütün bu soruların cevaplarını gerek kuramsal gerekse pratik olarak öğreneceğiniz çok değerli bir kurs. Dalışa devam etmek ve ileride dalış liderliğine hazırlanmak isteyenler için olmazsa olmaz bir eğitim.

Alabileceği Uzmanlıklar: Open Water Diver ve Advanced Open Water Diver belgesinin alabileceği tüm uzmanlıkları alabilir.

Sertifika almak için 9 Saat teorik ders, hafta sonları gerçekleştirilen dalış turlarına katılıp uygulama eğitimi tamamlanmalı.

Teorik Ders Ücreti :Lütfen bilgi alınız.

Teorik Ders Ücretine Dahil Olanlar: 12 Saat teorik ders. ( Hafta içi ve hafta sonu 10:00-22:00 arası istenilen gün ve saat aralığında ), orijinal PADI Online Türkçe ders kitabı , PADI ‘ye ödenen kart ücreti ve TSSF ye ödenen dalıcı izin kimliği.Deniz eğitimine gitmeden önce ,4 saat’lik havuz eğitimi zorunludur.5 mt derinliğe sahip havuzda gerçekleştirilir. Havuz eğitimi ve havuz giriş ücreti ödenen ücrete dahildir.

*****ÖNEMLİ BİLGİ *****

 *** Bu eğitimin sonunda katılımcıya , Padi Rescue Diver dalıcı kimliği ve Cmas 2 Yıldız Dalıcı Kimliği Çıkarılır.***

Dalış İzin Kimliği: TSSF/CMAS dalıcı veya eğitmen eğitim sistemi dışında bir başka bir eğitim sistemine ilişkin belgesi olan T.C. vatandaşı dalıcı ve dalış eğitmenlerinin, Türkiye karasuları ile iç sularında dalış yapabilmeleri için sorulduğunda yetkililere göstermek zorunda oldukları Federasyondan almış oldukları kimliğini,

İstenilen Belgeler: Kurs esnasında ; Kayıt formu ve sağlık beyan formu dolduruluyor. Dalıcı adayı yanında 4 adet vesikalık fotograf ve nüfus cüzdan fotokopisi getiriyor.

Kimler Katılamaz: Uzuvu eksik olanlar, görme-işitme engelliler,kalp,astım,tansiyon rahatsızlığı olanlar,madde bağımlıları.