İletişim Bilgilerimiz

Hürriyet Caddesi 143/A Çankaya/ANKARA

0553 749 12 24

info@resif.net

Engelli Dalıcı Eğitmen Asistanı

Engelli Dalıcı Eğitmen Asistanı

 

Engel durumuna göre TSSF engelli dalıcı teorik eğitimi gereklerini yerine getirebilen, su altında başkasının yardımı olmadan donanımlı dalışı gerçekleştiremeyen, su altında oluşabilecek muhtemel acil durumlarda kendisine ve dalış eşine yardımcı olamayacak durumda olan engelli dalıcıdır.

Katılım Koşulları:

1) 18 yaşını doldurmuş olmak,

2) TSSF/CMAS üç yıldız dalıcı kimliğine sahip olmak,

3) Üç yıldız dalıcı kimliğini aldıktan sonra en az 50 onaylı dalış yapmış olmak ve bunu dalış kayıt defteri ile belgelemek gereklidir.

4) Federasyona bağlı bir engelli dalış kuruluşundan eğitim ve belge almış olmalıdır.

Hakları:

1) Liderlik yaptığı dalışlarda, dalışla ilgili kural dışı davranışlarda bulunanları uyarmaya ve gerekirse dalıştan alıkoymaya yetkilidir.

2) Liderlik yaptığı dalıcıların güvenli dalış kurallarına uygun dalış yapmalarını sağlamakla yükümlüdür ve dalıcıların güvenliğinden birinci derecede sorumludur.

3) Eğitim dalışları haricinde seviye 3 (ED3) dalıcıya dalış liderliği yapabilir.

4) Eğitim dalışlarında engelli dalıcı yetki belgesi almış bir dalış kuruluşunda kayıtlı olmak koşulu ile aynı dalış kuruluşuna kayıtlı engelli dalıcı eğitmeni (EDE) gözetiminde görev alabilir.

Sertifika almak için: Lütfen telefon ile bilgi alalım.

Teorik Ders Ücreti: Lütfen telefon ile bilgi alalım.

İstenilen Belgeler: Kurs esnasında ; Kayıt formu ve sağlık beyan formu dolduruluyor. Dalıcı adayı yanında 4 adet vesikalık fotoğraf ve nüfus cüzdan fotokopisi getiriyor.