İletişim Bilgilerimiz

Hürriyet Caddesi 143/A Çankaya/ANKARA

0553 749 12 24

info@resif.net

Bronz Cankurtaran Eğitimi

Katılım Koşulları:

1-)İyi derecede yüzme bilmek (Bir yere/şeye tutunmadan, durma ihtiyacı hissetmeden yüzebilmek)

2-)18 yaşını doldurmuş olmak

3-)Sağlık açısından Cankurtaranlık yapmasına mani durumu olmaması (Kursiyerin Sağlık Bildirimi ile beyanı geçerlidir)

4-)En az ilköğretim mezunu olmak

Hakları: Bu kursun sonunda 5 metreden derin olmayan havuzlarda cankurtaran olarak görev alabilme yetkisi kazanırsınız. (5 metreden daha derin bir havuzda görev yapma ihtimaliniz varsa bir üst basamak olan Gümüş Cankurtaran kursunu almanız gerekir. Ancak Bronz cankurtaran olmadan, Gümüş belgeyle başlamak mümkün değildir.) Almış olduğunuz belge tüm cankurtaran belgelerinde olduğu gibi 2 yıl geçerlidir. İki yılın sonunda sağlık koşullarını hâlâ sağlamakta iseniz, cankurtaran ve ilk yardım tekniklerindeki güncellemeler hakkında bilgi sahibi olup belgenizi yeniletebilirsiniz.

Önemli Not: Federasyonumuzun 2014 tarihinde yaptığı değişiklik ile belge vizelerinde (yenilemelerinde) kural değişikliği olmuştur. Artık cankurtaranların belge bitiş tarihinden itibaren 6 ay içinde yenileme yapması gereklidir. Örneğin kartının üzerinde Geçerlilik Tarihi olarak 21.02.2017 yazıyorsa, kişinin en geç 21.08.2017 tarihinde yenileme yapması gerekmektedir. Eğer bu süreyi geçerse kişinin yeniden kurs görmesi gerekir. Bu nedenle kısa bir hatırlatma ile ekonomik bir yenileme yapmak isteyen arkadaşlarımızın bu hususa dikkat etmelerini tavsiye ederiz.

Önemli Not 2: Aday Gümüş Cankurtaran olmak istiyorsa,bu kursun bitiminde hemen gümüş kursunu  da alıp, bu kurs ile birleştirebilir.

Sertifika almak için: 13 Saat teorik ders ve 8 saatlik havuz çalışması yapılır. Kursun iki günü dershanede teorik eğitim ve mankenler üzerinde ilk yardım tekniklerini içerir. Bir günü ise havuzda pratik eğitimleri kapsar

Kurs Ücreti:  Lütfen bilgi alın.

Kurs Ücretine Dahil Olanlar: 13 Saat teorik ders , 8 Saat havuz çalışması. ILS ve TSSF onaylı Bronz Cankurtaran Belgesi, havuz giriş ücreti fiyata dahildir.

***ÖNEMLİ NOT***

Federasyona kurs açmak için izin bildirimi yapılacağından, kursu almak istediğiniz tarihten en az 15 gün önce bizi haberdar etmeniz ve kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir.Dolayısıyla kursu başarıyla tamamlayıp belgenizi almanız 18 günü bulabilir. Bu sebeple bize erkenden başvurmanız önemlidir.